środa, 6 kwietnia 2016

Guilty Pleasure - Tekst i tłumaczenie

Dawno na blogu nie było żadnego tłumaczenia. Po świętach trzeba było się ogarnąć. Postanowiłam, że tym razem dodam tłumaczenie piosenki "Guilty Pleasure". Mam nadzieję, że jesteś ciekawi o czym ona jest. Przyznam, że jak ją tłumaczyłam to trochę się pośmiałam ;) 



Tekst:

I get up, yeah 
I can't stop, can't stop thinking of you, yeah 
I get up, yeah 
When we will be the next time I touch you, yeah 

So sexy (sexy), 
Yo quiero recorrerte muy despacio. 
So crazy (crazy), 
Tú ya me hiciste adicto a tus labios. 

No, 
no puedo separarme de tu cuerpo. 
I said no, 
I just wanna be your guilty pleasure, 
My pleasure.

Tell me what you're needing, 
I'll give you baby. 
Make it last forever, 
Te lo daré. 
Tell me what's your secret, 
Se que te mueres. 
What's your guilty pleasure? 
Guilty, guilty pleasure.

Guilty, guilty pleasure.

Don't be shy. 
Come on, come on talk about it. 
What's on your mind, 
Let me play it out on your body. 

So sexy (sexy), 
Yo quiero recorrerte muy despacio. 
So crazy (crazy), 
Tú ya me hiciste adicto a tus labios. 

No, 
no puedo separarme de tu cuerpo. 
I said no, 
I just wanna be your guilty pleasure, 
My pleasure. 

Tell me what you're needing, 
I'll give you baby. 
Make it last forever, 
Te lo daré. 
Tell me what's your secret, 
Se que te mueres. 
What's your guilty pleasure? 
Guilty, guilty pleasure 

Guilty, guilty pleasure. 

Tell me what you're needing, 
I'll give you baby. 
Make it last forever, 
Te lo daré. 
Tell me what's your secret, 
Se que te mueres. 
What's your guilty pleasure? 
Guilty, guilty pleasure.

Tłumaczenie:

Wstaje, yeah
Nie mogę przestać, przestać myśleć o tobie, yeah
Wstaję, yeah
Kiedy będziemy następnym razem, dotknę cię, yeah

Taka seksowna (seksowna)
Chcę jeździć z tobą bardzo powoli
Taka szalona (szalona)
Ty już mnie uzależniłaś od swoich ust

Nie,
Nie mogę oddzielić się od twojego ciała
Powiedziałem nie,
Właśnie chcę być twoją grzeszną przyjemnością,
Moją przyjemnością.

Powiedz mi co ty potrzebujesz,
Ja tobie to dam kochanie.
Aby to trwało wiecznie,

Powiedz mi co jest twoim sekretem,
że umrzesz
Co jest twoją grzeszną przyjemnością?
Grzeszną, grzeszną przyjemnością.

Grzeszną, grzeszną przyjemnością.

Nie bądź nieśmiała.
Dalej, dalej porozmawiajmy o tym.
Co masz na myśli,
Pozwól mi zagrać to na twoim ciele.

Taka seksowna (seksowna)
Chcę jeździć z tobą bardzo powoli
Taka szalona (szalona)
Ty już mnie uzależniłaś od twoich ust

Nie,
Nie mogę oddzielić się od twojego ciała
Powiedziałem nie,
Właśnie chcę być twoją grzeszną przyjemnością,
Moją przyjemnością.

Powiedz mi co ty potrzebujesz,
Ja tobie to dam kochanie.
Aby to trwało wiecznie,

Powiedz mi co jest twoim sekretem,
że umrzesz
Co jest twoją grzeszną przyjemnością?
Grzeszną, grzeszną przyjemnością.

Grzeszną, grzeszną przyjemnością.

Powiedz mi co ty potrzebujesz,
Ja tobie to dam kochanie.
Aby to trwało wiecznie,

Powiedz mi co jest twoim sekretem,
że umrzesz
Co jest twoją grzeszną przyjemnością?
Grzeszną, grzeszną przyjemnością.


I koniec. Mam nadzieję, że jesteście zadowoleni z tego i że nie jesteście na mnie źli za to iż tak późno dodałam jakieś tłumaczenie :) Macie pomysł, którą piosenkę mam przetłumaczyć? Piszcie!

Przetłumaczyłam już:
!!Tłumaczenie jest mojego autorstwa, 
więc zabraniam kopiować oraz wykorzystywać 
bez mojej zgody pisemnej!!

niedziela, 3 kwietnia 2016

Liebster Blog Award!

To już drugi raz jak zostałyśmy nominowane do "Liebster Blog Award". Bardzo dziękujemy Klaudii Tv z bloga Sin ellos? No soy nada. A tutaj link do naszej pierwszej nominacji.

Zaczynamy!

1. Czy szczęście dla Ciebie jest krótką, przemijającą chwilą ?
Marysia: Nie. Szczęśliwym można być zawsze i gdzie by tylko nie spojrzeć, mamy powód do szczęścia.
Rose: Tak.

2. Jak wyobrażasz sobie swoją przyszłość ?
Marysia: Oczaruję jakiegoś bogatego piłkarza, oświadczy mi się, weźmiemy ślub na Bora-Bora, będziemy mieli 3 dzieci i ja nie bd musiała pracować ^.^
A tak serio. To nie widzę swojej przyszłości. Nie wiem co chcę robić, z mężem bd też problem, wiem, że chce mieć 3 dzieci i mieszkać w mieście :D
Rose: Swoją przyszłość? To na pewno będę pracować. Mieszkać za granicą i być samodzielna. Nie będę potrzebować pomocy, gdyż sama sobie poradzę. Też zależy jak daleka ta przyszłość. Powiedzmy, że za jakieś 7 lat to na pewno będę na studiach. Szukać pracy dodatkowej i dużo, dużo się uczyć, aby zdobyć jak najlepsze wykształcenie. :P

3. Czy wierzysz w przyjaźń internetową ?
Marysia: Wierzę. Sama mam kilka internetfriends, np. Rose *.*
Rose: Oczywiście, że wierzę! Dużo poznałam przez internet i mam z nimi bardzo dobry kontakt, np. Marysie, Stefana i Ede. :)

4. Czy w Twoim życiu przewagę ma smutek czy radość ?
Marysia: Zdecydowanie radość!
Rose: Zdecydowanie smutek.

5. Co sprawia, że czujesz się szczęśliwa\szczęśliwy ?
Marysia: Moi przyjaciele, to główny powód mojej radości! Na pewno Abraham, rodzina, jedzenie, łóżko :') Śpiewanie piosenek, tańczenie, ogólnie to chyba wszystko :')
Rose: Oczywiście muzyka. Jestem od niej uzależniona. Bardzo często jej słucham i dzięki niej przenoszę się do kompletnie innego świata. Tak naprawdę dzięki muzyce piszę różne opowiadania, bo ona mnie inspiruje i napędza do pisania. Dzięki niektórym utworom dużo powstało moich dzieł ;)

6. Ile masz lat ?
Marysia: Powiedzmy, że 15 :P
Rose: Rocznikowo 17 lat.

7. Czy ktoś zranił Cię tak mocno, że nie mogłaś\mogłeś się pozbierać ?
Marysia: Zraniło mnie kilka osób, bardzo, ale nie przeżywałam tego długo, bo nie warto się przejmować ludźmi, którzy nie mają swojego życia, ale uraz został do teraz :)
Rose:  Niestety tak. Jest kilka takich osób. Tak naprawdę nie raz wracam do tych wspomnień. Ciągle tak samo boli jak wcześniej...

8. Co jest Twoją pasją ?
Marysia: Nie mam pasji tak, że oh i ah, ale bardzo interesuję się muzyką, no i można powiedzieć, że siatkówka
Rose: Muzyka. Uczę się grać na gitarze, ale kiepsko mi to idzie przez brak czasu... Muszę to naprawić :P Dodatkowo śpiewanie, pisanie i lubię uczyć się języków obcych :)

9. Jak nazywa się Twój Idol\Idolka ?
Marysia: Abraham Mateo!
Rose: Moim idolem to zdecydowanie jest Abraham Mateo!


10. Co kochasz najbardziej na świecie ?
Marysia: Ptasie Mleczko! *.*
Rose: Nie mam takiej rzeczy xd

11. Co skłoniło Cię do założenia Bloga ?
Marysia: Nic, założyłam z nudów :')
Rose: Ten blog założyła Marysia. Tak samo jak poprzedni. ;)

12. Masz rodzeństwo, Ile mają lat, jak się nazywają ?
Marysia: Mam siostrę Kasię, lat 13 ;)
Rose: Mam dwóch starszych braci. Kamil ma 23 lat a Dawid (rocznikowo) 25 lat.

13. Blogi, które czytasz ?
Marysia: Tylko "My Pink Plum!"
Rose: Nie czytam.


Nikogo nie nominujemy!

piątek, 4 marca 2016

#1 Wywiad

Hej :) Pisałam na grupie "Let's Be Abrahamers" o wywiadach. Zgłosiło się dużo osób. Do tej pory przeprowadziłam tylko jeden wywiad, ale na pewno przeprowadzę ze wszystkimi, także proszę o cierpliwość :) A teraz zapraszam do czytania.

Marysia: Dzień dobry! Czy mogłabym z Panią przeprowadzić wywiad?

Patrycja: Z wielką przyjemnością odpowiem na twe pytania dziewczynko

Dziękuję, za okazanie mi takiej uprzejmości. Na początku, poproszę Panią o przedstawienie się. 

Em nazywam się Patrycja Zawadzka i mam 16/17 lat

Okey. Moje pierwsze pytanie brzmi: Od jakiego czasu jesteś Abrahamer? 

A więc nie pamiętam dokładnie ale początek roku szkolnego 2013

A jak poznałaś Abrahama?

Dzięki mojej przyjaciółce, pokazała mi jego zdjęcia a i puściła jego piosenkę " senorita " w szkolnym kiblu

Gdy usłyszałaś tą "Senoritę" to o czym pomyślałaś?

To było coś na zasadzie " kto to ten Abraham skąd jest itp ."

Ok. A spodobał ci się czy raczej miałaś jakieś wątpliwości do jego muzyki, osoby? 

Spodobał.
To super. Masz jakąś konkretną cechę, za którą go lubisz?

Przede wszystkim za to ze jest wrażliwy i ze poświęca czas niepełnosprawnym dzieciakom.

Wolisz muzykę z płyty "AM", "WhoIAM" czy może "AreYouReady?" ? Dlaczego?

Cenie każda jego piosenkę, więc nie potrafię wybrać.

Jaka jest twoja ulubiona piosenka w wykonaniu Abrahama?

Tak najbardziej to chyba old school

Co sądzisz o zmianie wyglądu Abrahama?

Moim zdaniem to normalne, bo każdy się zmienia.

W skali od 1-10. Jak oceniasz relacje Abrahama z fanami? Co byś zmieniła? Co najbardziej w nich lubisz?

 Nie wiem  , to ze pozwala robić sb z nim zdjecia rozmawia z nimi i pomaga.

Czy czujesz sie dumna z bycia Abrahamer?

tak

Co byś zmieniła w fandomie?

Chciałabym żebyśmy były jednością wpierały się i brały udział w jakikolwiek sposób w życiu Abrahama jak i fandomu .

Co byś zmieniła w naszym blogu? Jakie posty najchętniej oglądasz?

Nic , podoba  mi się taki jaki jest , wszystkie.

Czy chciałabyś żebyśmy nagrywały na yt? Jeśli tak, to o czym?

Pewnie, o tym co aktualnie dzieje się bądz wydarzyło się w życiu abrahama  , wydaje  mi sie że większość chciałaby oglądać takie filmy i słuchac najnowszych informacji dotyczących idola.

Dziękuję. To były wszystkie pytania. Niedługo pojawi się na blogu ten wywiad.






Zwroty "Pani", bądź podobne są dla żartu, jakby ktoś nie wyczuł :) Za wszelkie błędy przepraszam, ale nie mam czasu poprawiać ich. Piszcie, jakie pytania mogą się ukazać, jakie zniknąć i wgl. Piszcie wszystkie swoje sugestie. 

sobota, 20 lutego 2016

Chcecie nas lepiej poznać?

Wyobraźcie sobie taką sytuację. Lubicie bardzo czytać jakąś książkę. Wciąga Was ona i chcecie czytać więcej. Jak już skończyliście to chcecie czytać kolejne książki tej autorki, ale STOP! Nie wiecie co to za autorka. Kim jest, gdzie mieszka czy dlaczego pisze książki. Nic o niej nie wiecie a Was ona zaciekawiła. Tym bardziej sposób w jaki pisze książki. To samo jest z nami...

Zastanawiałyśmy się razem z Marysią czy nie chcielibyście nas lepiej poznać. W końcu chyba każdy chciałby coś wiedzieć o osobach, które piszą tego bloga. Minął już rok odkąd mamy tego bloga. Naprawdę świetnie się rozwinął i dużo osób go czyta, za co ogromnie dziękujemy! <3 Mamy również aska, ale tam to trzeba zadawać pytania tylko związane z Abrahamem ;p 

Wracając do tematu posta. Chcielibyście nas lepiej poznać? Dowiedzieć się trochę o naszej osobie a nie jedyne co wiecie to to, że mamy bloga i inne portale społecznościowe, jesteśmy Abrahamer i tyle. Może niektórzy z Was będą wiedzieć ile mamy lat xd 

Myślę, że to byłby dobry pomysł. Poznać adminki tego bloga. Jeśli chcielibyście nas poznać to zapraszam do czytania dalej... ;)

_____________________________________________________________________

Jeszcze chyba takiego długiego wstępu nie napisałam. Jeśli to przeczytaliście to podziwiam :P 
A teraz do rzeczy.

Razem z Marysią postanowiłyśmy się nagrać, ale o czym?
Skoro nas kompletnie nie znacie to może warto by było zadać nam pytania? 
Nagrałybyśmy się i wtedy byśmy odpowiedziały na Wasze pytania :) 
Filmik dodałybyśmy na nasz kanał a Wy byście obejrzeli. 
Myślę, że taki pomysł Wam się spodoba. 
Na kanale praktycznie nic nie dodawałyśmy. Mamy tylko filmik z akcji na urodziny Abrahama.
A miałyśmy tak go wykorzystać a tu co? Rok minął od założenia bloga a nic nie ma XD 


Teraz informacje dotyczące tej akcji:

- Zadawajcie nam jak najwięcej pytań o tym co chcecie o nas się dowiedzieć, co Was ciekawi.
- Na wszystkie pytania odpowiemy
- Tylko proszę bez wulgaryzmów xd 
- Możecie zadać pytania dotyczące stronki, bloga czy nawet aska ;) 
- Co tylko chcecie

Gdzie?
Zadawajcie nam pytania pod tym postem lub na email (abrahammateo-blog@wp.pl) i napiszcie do kogo te pytania są skierowane (do mnie, czyli Rose czy do Marysi). Ewentualnie możecie jeszcze zadać je w komentarzu pod postem gdzie to udostępnię (Strona i grupa Let's Be Abrahamer). 

Termin:
Do niedzieli 28 lutego do północy z niedzieli na poniedziałek.

Kiedy pojawi się filmik?
W miesiąc od zakończenia się terminu zadawania pytań.
Dokładnie będą dwa filmiki. Jeden mój, w którym odpowiadam na pytania a drugi Marysi, w którym to ona odpowiada na pytania zadane przez Was :)


Mam nadzieję, że będzie duże zainteresowanie i dużo pytań ;)
A tak na końcu możecie podać swoje pomysły na filmiki, które mogłybyśmy zrobić i dodać na nasz kanał ;)

Dodatkowa Informacja!!!

Zapraszam do obserwowania Instagrama!
Jest on już od dosyć dawna.
Możecie wysyłać swoje edity (przerobione obrazki czy video) lub zdjęcia z płytą i ogólnie wszytsko związane z Abrahamem! Mogą być to też Wasze zdjęcia z jego gadżetami bądź płytami. Zdjęcia jak trzymacie kartkę z napisem "Polish Abrahamer" a może "Abraham Mateo Polonia" etc.
Instagram jest dla Was, więc wysyłacie to co chcielibyście, aby było udostępnione na tym IG.
Wysyłajcie wszystko na priv do Stefana lub do mnie.
Pojawią się one w przeciągu 24h 
Także jeszcze raz zapraszam do obserwowania i wysyłania! Warto!!Emotikon wink

piątek, 12 lutego 2016

Jak poznałam Abrahama?

Hej, hej, hej


Wiele osób pyta nas na asku jak poznałyśmy Abrahama. Mówiłam o tym kiedyś na poprzednim blogu, ale dzisiaj postanowiłam napisać o tym jeszcze raz.


Moja historia z Abrahamem zaczęła się we wrześniu 2013 roku. Miałam wtedy 12 lat, a Abraham 15. Ja jednak o tym nie wiedziałam.

Pamiętam jak moja młodsza siostra przybiegła do mnie i krzyczy: Boże! Marysia! Ale Dagmara ( jej bff) ma przystojnego chłopaka! Postanowiłam zobaczyć tego "przystojnego" chłopaka. Z początku nie byłam do niego przekonana, ale gdy zobaczyłam jego zdjęcie to o maj gad. Przyjaciółka mojej siostry opowiadała, że ma on 12 lat, mieszka w Warszawie, jego mama jest Polką, a tata Hiszpanem. Ja oczywiście uwierzyłam i zaczęłam z nim pisać. Nawet okej się z nim rozmawiało. Wspominała także, że Abraham śpiewa i pokazała mi piosenkę, którą śpiewał z Davidem Perejo.


Powiem wam, że od razu mnie powalił, Jego głos, miazga. Tyle, że ona mi opowiadała jaki to on sławny nie jest, a ja go nie znałam. Od tej chwili zaczęłam mieć wątpliwości co do konta na nk. Nadal, jednak pisałam, z rzekomym Abrahamem. Po jakimś czasie wpadłam na pomysł, żeby poszukać Abrahama na facebooku i znalazłam. Znalazłam i nadal myślałam, że ma 12 lat, ale gdy przeglądałam w szkole jego zdjęcia na facebooku i koleżanki uświadomiły mi, że on nie ma 12 lat, tylko więcej. Poszukałam go na wikipedii i okazało się, że ma 15 lat i jest rodowitym Hiszpanem, a o Polsce nie ma pewnie pojęcia. Brawo dla mnie! 

A co do pierwszej piosenki, to tak jak wspominałam jest to ta wyżej, a potem pobrałam na ślepo 'Senorite' i 'Te voy a amare' i zastanawiałam się czy dobrze pobrałam, bo myślałam, że to dziewczyna, Gdy pierwszy raz oglądałam teledysk to mówiłam, że Abe wygląda pedałowato, ale mimo wszystko potem cały czas go słuchałam i od tego zaczęła się moja przygoda z Abrahamem.


sobota, 6 lutego 2016

Udało się!!

Kochane!
Nie uwierzycie!
Tak długo czekaliśmy aż Abraham nas odwiedzi, że będziemy mogły go zobaczyć... Przytulić!
Abraham wiele razy pokazywał nam, że wie o nas. Nawet wczoraj to pokazał podając dalej tego tweeta:
Vevo Polska napisała o tym, że Senorita ma 100 milionów wyświetleń na Vevo :D


  • Braliśmy udział w specjalnej edycji płyty Abrahama "Are You Ready?". Wtedy trzeba było wysłać zdjęcia i one mogły być w tej płycie.
  • Braliśmy udział w Lyrisc do piosenki Another Heartbreak. Wtedy trzeba było jechać do Warszawy.
  • Można było wygrać wyjazd na koncert Abrahama. Właśnie wtedy daliśmy mu album z polskimi Abrahamers.
  • Kilka razy napisał post po polsku.
  • Jego płyty "Who I Am" i "Are You Ready?" można kupić w Polsce.
  • Na twitcamie odpowiedział na pytanie Abrahamers "Czy wiesz, że masz fanki w Polsce?". Odpowiedział:"To niesamowite. Chcę zwiedzić wszystkie kraje w których są moje Abrahamers".
  • Ze dwa lata temu, na jego urodziny, podał dalej tweet Abrahamers z Polski, na którym było napisane życzenia i w załączniku był filmik dla niego.
  • I jeszcze jest kilka innych przykładów
Pisze to, że choć fandom od pewnego czasu upadł a my z innymi dziewczynami postanowiłyśmy coś z tym zrobić i się udało. Więcej osób pisze, udziela się. Fandom ponownie ruszył do przodu. Zapraszam na tą grupę! Jednak nie tylko to nam się udało.

Po tylu latach, gdzie staraliśmy się, aby nas zauważył, aby przyjechał do Polski. 

W końcu nasze marzenie, że Abraham przyjedzie do Polski się spełni! 

Abrahamers z Polski! Informuję Was, że Abraham postanowił do nas wpaść!

Około 6 godzin temu napisał właśnie to co widzicie niżej. 




Tłumaczenie: Abrahamers z Meksyku, Argentyny, Kolumbii, Dominikany, Chile, Brazylii, Portugalii, POLSKI i ...? WIDZIMY SIĘ WKRÓTCE! ;) <3

Widzicie to? Wymienił Polskę i jeszcze w jakimś kraju będzie, ale inne kraje, które nei zostały wymienione są bardzo niecierpliwe, bo mają nadzieję, że będzie on u nich... Pomyśleć, że jak rok temu napisał podobny post i nie było jeszcze w nim Polski to my wtedy też mieliśmy taką nadzieję!!

Nareszcie nam się udało.! <3
I nareszcie mi się udało skończyć tego posta. Od 7 próbuję go napisać, ale jak to zobaczyłam to zaczęłam płakać, cała się trzęsłam... Do tej pory nadal mnie to trzyma! 

Zadowoleni? Będziemy mieli okazję spotkać się z naszym IDOLEM! :*

PS: Jak na razie miejsce ani data przyjazdu do Polski nie jest ogłoszona, więc nic więcej nie mogę Wam powiedzieć. 



środa, 3 lutego 2016

#Przemyślanki Abraham kiedyś i dziś

 Większość z nas poznało Abrahama 2 lata temu, prawie 3. To były początki jego wielkiej kariery. Rok 2013, rok, w którym zaszło wiele zmian w jego dotychczasowym życiu. Zaczęło się wszystko od teledysku "Senorita", odniósł on wielki sukces nie tylko w Hiszpanii, ale także na całym świecie. Pewnie się zastanawiacie do czego zmierzam, opowiadając jego historię, którą możemy przeczytać w zakładce biografia. Gdy Abraham rozwijał się więcej się udzielał, było więcej tweetcamów (nie wiem jak się pisze), dodawał więcej postów na facebooku, ogólnie więcej się udzielał. Trochę tego mi i innym brakuje. Rozumiem, że ma mało czasu, więcej fanów, to też więcej obowiązków. Tylko dziwi mnie to, że takie gwiazdy jak Justin Bieber, Selena Gomez, Neymar udzielają się więcej niż on. Pewnie każdy z nas zauważył, że Abraham z każdą płytą zmienia swój styl. Pierwsza, a właściwie 2 druga płyta, była bardzo latynoska. Abraham widzieliśmy często, a tak na prawdę zawsze w fullcapie. Pamiętam, jak było pełno pytań, czy mamy jakieś zdjęcie Abrahama bez czapki. Abraham ubierał się często w dresy. Używał także znaku "okej", a na jego szyi był krzyż (tak, zapamiętałam to jakoś), a także pierścionek na kciuku.




 Kolejna płyta 'WhoIAM'. Abraham skierował się w stronę popu elektrycznego, ale nadal było coś z popu latynoskiego. Przestał nosić czapki, dresy zamienił na rurki. Coraz rzadziej mogłyśmy zobaczyć na jego dłoniach znak "okej", a z szyi zniknął krzyżyk i pojawił się amulet (?) Można też było zauważyć, że aktywność jego zmniejszyła się na portalach społecznościowych, ale za to zwiększyła się liczba koncertów, gali.




Niedawno wydana płyta "Are You Ready?" nie przyniosła tak wielkich zmian w wyglądzie. Abraham jedynie zrobił sobie kolczyki i pomalował włosy/ grzywkę na blond. Muzyka. Tak, muzyka głównie się zmieniła. Porównując płytę "AM" i "Are You Ready?" jest to olbrzymi skok. Piosenki są bardziej "współczesne", czyli takie jak ludzie w dzisiejszych czasach lubią słuchać. 





Przez 3 lata, które porównywałam Abraham zmienił się wiele pod względem wyglądu, mniej pod względem stosunku ze swoimi fanami, a najbardziej pod względem muzyki, którą tworzy. Mimo tego, że tak się zmienił, że poświęca mniej czasu nam na portalach społecznościowych to nadal jest moim ulubionym artystą. Bardzo się cieszę, że się rozwija, jednak czasami brakuje mi "dawnego" Abrahama. 


Co sądzicie o tym poście? Chcecie żebym pisała notki tego typu? (np. Senorita i Are You Ready czym się różnią?). To jest takie porównanie co było kiedyś, a jak jest teraz. Czy jest lepiej, czy gorzej. Napiszcie co o tym myślicie. Pozdrawiam!